Опубліковано 5 вересня 2024 р.

Тема: Фізична терапія

Що таке фізична терапія?

В Україні фізична терапія лише робить перші офіційні кроки, хоча соціальна потреба в ній вже зараз величезна.

Фізична терапія – це сучасна професія в системі охорони здоров’я, яка базується на унікальних знаннях та навичках застосування фізичних вправ для розвитку, що підтримує максимальне відновлення рухових і функціональних можливостей людини протягом усього її життя.

Це особливо важливо, коли рухові функції порушуються через старіння, травми, болі, хвороби, розлади, а також вплив зовнішніх факторів. Функціональний рух є ключовим елементом здоров'я, і фізична терапія забезпечує його підтримку.

IMG 0051

Ця галузь включає взаємодію між фізичним терапевтом, пацієнтами, іншими фахівцями у сфері охорони здоров’я, а також сім’ями, опікунами та громадами. Ця взаємодія дозволяє оцінити потенціал руху та узгодити цілі, використовуючи професійні знання та навички.

Фізична терапія покращує якість життя людей та обґрунтовується на доказових підходах, що робить її успішною складовою сучасної медицини.

Найчастіше це ортопедичні та неврологічні ураження різних ступенів та різних ділянок тіла, органів чи систем органів, порушення опорно-рухового апарату та черепно-мозкової діяльності.

І тут на допомогу приходить фізичний терапевт – фахівець із вищою спеціальною освітою, який за допомогою спеціальних вправ та різних методів допомагає реабілітуватися. Не варто плутати з фізіотерапевтом, де лікар використовує прилади, що генерують струм, ультразвук, магнітне поле.

Фізичний терапевт допомогає та скеровує на додаткові методи дослідження для виявлення травм та захворювань, проводить лікування з використанням різноманітних засобів, допомогає у реабілітації після основного лікування та займається організацією профілактики та покращення результатів.

Фізична терапія

Наразі в Україні відкривається багато центрів з допомоги людям, постраждалим від війни. Вони знаходяться у великих містах, окремим закладом та при опорних лікарнях у вигляді реабілітаційних відділень. Це проведення первинної і вторинної ланки реабілітації.

Але так часто буває, що людина після травми потребує пожиттєвої або періодичної допомоги фізичного терапевта, так як наприклад після ампутацій або порушень роботи мозку в наслідок травм чи інсультів.

Сама людина або її рідні шукають фахівців, які можуть надати кваліфіковану консультацію або допомогу. Мати власного фізичного терапевта це вже не щось дивне, а вимоги нашої реальності.

Тож якщо ви стикнулись з такою життєвою ситуацією звертайтесь і ми спробуємо разом знайти з неї вихід.

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!